»Tudi če gremo iz evropske ravni nazaj na našo, slovensko, nacionalno raven, vidimo, da je tudi v našem parlamentu težko priti do enotnosti.«
»Prav je, da vsak poslanec zastopa svoje politično mišljenje, a hkrati je prav, da se tudi zaveda, da je še vedno državljan Slovenije ...«
»Morali bi preseči te strankarske in ideološke razlike in se pač povezati.«
»Ker če so že med seboj razdeljeni v teh primerih, jih ne bo nihče resno jemal pri drugih stvareh.«
»Morali bi strankarske interese pustiti malo zadaj in v prvo linijo postaviti interese Slovenije, ker če se primerjamo s Hrvaško, njihovi poslanci vedno stopijo skupaj, ko je boj za lastno državo ključnega pomena.«
»Čeprav je jasno, da so evropski poslanci, ki zastopajo Slovenijo, že doma člani različnih strank, v evropskem parlamentu pa člani še drugih različnih strank ... bi morda morali bolj upoštevati tudi to, kaj si želimo državljani Slovenije, kaj bi bilo dobro za Slovenijo na splošno in se manj ozirati na omejitve, ki jih postavlja stranka.«
»Po njegovem mnenju slovenski evropski poslanci premalo sodelujejo, saj 'ni nekega dialoga, ni neke komunikacije med njimi, da bi postali neki enotni odgovor na Evropsko unijo.'«
»Za nacionalne interese in slovensko politiko je prostor tu (v Sloveniji, op. a.), za evropsko pa v evropskem parlamentu.«
»Tega mi nismo izkoristili, kar je pač škoda.«
»Dejstvo pa je, da je to zelo odvisno od posamezne občine, saj so nekatere zelo uspešne pri črpanju evropskih sredstev, za druge pa kot da to ne obstaja.«
»Jaz osebno se lahko pohvalim, da prihajam iz občine, ki je druga najuspešnejša občina v Sloveniji pri črpanju evropskih sredstev. Svojo občino lahko pohvalim, medtem ko države ne morem.«
»bi sama izrazila zelo veliko hvaležnost, da je Evropska unija pripravljena subvencionirati in pomagati pri mnogih projektih, pri katerih sem tudi sama sodelovala.«
»prevečkrat pride do nekaterih nepotrebnih oziroma nenujnih projektov, ki se zgodijo samo zato, da se ta evropska sredstva črpajo, in se na račun tega ne porabijo za bolj nujne projekte.«
»na koncu vseeno počrpamo ta sredstva ... Slovenija na začetku črpa zelo počasi, potem pa lovi zadnje roke. In potem samo da počrpamo ta sredstva, nekaj naredimo, čeprav bi se jih mogoče dalo bolj smiselno izkoristiti.«
»Skupna evropska politika slovenskemu kmetijstvu pomaga predvsem pri razvoju in pri ozaveščanju da je lokalno pridelana prehrana zelo pomembna.«
»Evropska kmetijska politika ni dobra, pravi 21-letni Grega iz projekta Grem volit! evropske poslance, ki je prepričan, da je treba sredstva in finance usmeriti v ekološko, in ne 'farmarsko' kmetijstvo.«
»Več kot pol proračuna Evropske unije gre za različne kmetijske subvencije, podpore za področje kmetijstva in zdi se mi, da ta sredstva niso dobro izkoriščena, da ne gredo v pravo smer.«
»Očitno je v interesu Evropske unije, da bi v prihodnosti imeli razvito farmarsko kmetijstvo, industrijsko kmetijstvo, kmetijstvo z nizkimi stroški in veliko proizvodnjo. Sam pa mislim, da to ni prava politika.«
»Ampak – recimo v primerjavi z ZDA – mislim, da na tem področju Evropska unija vseeno zna dovolj dobro loviti ravnovesje.«
»Res je, da je na bolj turističnih točkah varnost poostrena, kar se mi zdi ustrezno, tudi če bi sam raje videl, da je ne bi bilo. Zdi se mi, da terorizma pač ni mogoče popolnoma odpraviti.«
»Samo z nekimi peticijami in mednarodnimi dogovori se ne naredi dovolj, potrebna so konkretna dejanja, ki jih ljudje občutijo in ob katerih se počutijo veliko bolj varne.«
»Jaz se v Evropi počutim zaenkrat popolnoma varnega. Res je, da se v določenih velikih mestih pojavljajo teroristični napadi in teroristične grožnje, ampak za zdaj se počutim popolnoma varnega, potujem po Evropi brez kakšnih koli strahov, sploh po Sloveniji.«
»Žal se terorizem zelo hitro poveže z migracijami, z migranti … Obstajajo pa tudi ekoteroristi in druge oblike.«
»Se mi pa zdi, da je ta pozornost nekako senzacionalna, da povzroči veliko skrbi, mogoče celo več kot nekatere stvari, ki so statistično bolj verjetne in bolj ogrožajo življenja ljudi kot pa terorizem.«
»Vsak posameznik ima pravico do zasebnosti in zgolj v imenu preprečevanja terorizma in organiziranega kriminala se tej zasebnosti ne smemo odreči.«
»Priznam, da o tem ne vem dovolj, da bi lahko podrobneje razpravljal, ampak menim, da nisem edini. O tem bi zato morali več govoriti. Tako bi volivci sploh vedeli, zakaj sploh so evropski poslanci, zakaj gremo volit, zakaj jim damo to vlogo in zakaj nas sploh predstavljajo.«
»Razen dneva čebel ne vem, kaj bi bil največji dosežek evropskih poslancev, ki bi na moje življenje vplival.«
»Dan čebel štejem za neki pozitiven dosežek slovenskih poslancev, ker se jim je uspelo poenotiti. Gre pa tukaj vseeno bolj za neko simbolično dejanje, ki je sicer pozitivno, ampak mislim, da pri nekaterih res pomembnih aktualnopolitičnih vprašanjih pa žal še niso bili tako uspešni.«
»Svetovni dan čebel je zagotovo ena tistih stvari, po katerih se mi zdi, da je Slovenija bolj prepoznavna v Evropi pa tudi v drugih državah. Menim, da je to pripomoglo k prepoznavanju Slovenije. Drugih dosežkov pa žal ne poznam.«
»Dan čebel je le en primer tega, kako od lokalne iniciative lahko pridemo do mednarodne in da smo tudi v državi, kot je Slovenija, kjer imamo le dva milijona prebivalcev in prebivalk, zmožni veliko doseči, če smo pripravljeni sodelovati.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju